Barevné vzorované punčošky rozjasní chladné léto

Kolikrát bylo letos opravdu vedro na holé nožky, žabky, koupání – prostě všechno, co patří k pravému létu? Takových dnů jsme zatím zažili jen velmi málo. Co si takhle chladné deštivé počasí zpestřit barevnými punčoškami? To samé si řekli v belgickém módním časopise Victoire a rozhodli se vzorovaným punčochám věnovat podstatnou část aktuálního čísla.

Fotograf Arnaud de Harven nechal pro tuto příležitost modelky pózovat před velkoplošnými texturami. Ty sice zajímavým způsobem korespondují, ale na druhou stranu také kontrastují s jednotlivými modely. Punčošky samy o sobě jsou víceméně standardní – kárované, s puntíky, s květinovými i abstraktními vzory, v decentních i křiklavých barvách.

Všimněte si ale, jak je důležitý výběr vhodných bot a doplňků, například klobouku nebo brýlí. O samotném oblečení pak ani nemluvě, to je samozřejmost. Barevné vzorované punčochy přitahují pozornost a tím pádem i pohledy přímo k vašim nohám, toho se ale rozhodně nemusíte bát. Pokud jsou elegantní součástí celého modelu, nepůsobí samoúčelně vyzývavě nebo dokonce vulgárně.

Takový dojem by vzbudily například síťované punčochy, těžké vysoké boty, džínové šortky a vytahané bílé tílko bez podprsenky. Něco takového ale patří do úplně jiného článku… Sečteno a podtrženo: lodičky na vysokém podpatku, pečlivě sladěné vzorované punčochy, pestrá sukně nebo šaty, kabátek nebo halenka, k tomu výrazné brýle nebo klobouk – a deštivé léto se může jít zahrabat!