Punčochy bez špičky - konečně silonky i do otevřených bot!

Pravidla etikety hovoří jasně: do společnosti a na pracovní jednání si žena vždy bere silonky. Na druhou stranu každá samozvaná „módní policie“ ráda zkritizuje punčochy v botách s otevřenou špičkou. Co tedy s tím? Žádný strach, máme pro vás řešení: silonky bez špiček!

Klasické lodičky jsou bez debaty, k nim prostě černé nebo tělové silonky patří a každá dáma to ví. Určitě se ale najde spousta příležitostí, kdy si zatoužíte obout lodičky s otevřenou špičkou nebo třeba i vzdušné sandálky. Můžete sice jít naboso, ale někdy to opravdu není vhodné…

Zapomeňte tedy na klasické punčochy a pořiďte si silonky bez špičky! Tenhle vynález by si určitě zasloužil Nobelovu cenu za módu, kdyby nějaká taková byla :-) Punčošky totiž na noze drží jen tenký proužek mezi prsty, které jsou tím pádem úplně volné a připravené lákavě zapůsobit.

Nemusíte přemýšlet hned o „zdravotních“ punčochových kalhotách, v úpravě s otevřenou špičkou se dají koupit i samodržící punčochy, podkolenky a dokonce i ponožky. Pro zcela výjimečné případy se pak hodí punčochy bez špičky a paty, které na noze drží jen široký pruh pod chodidlem.

Stejně jako „normální“ silonky si i punčochy bez špičky můžete vybrat v mnoha barevných odstínech, zajímat by vás ale měly hlavně ty tělové nebo černé. Silonky mohou být buďto tak tenké a průhledné, že je na vašich nohou nikdo ani neuvidí, nebo naopak silnější a třeba i stahovací.

Pestrá je i nabídka značek, mezi kterými si určitě najdete svou oblíbenou: Wolford, Pretty Polly, Gipsy, Silky, Esprit, Solidea, Falke, Knittex, Gatta, Fiore, Ariadne, Veneziana… Cena se právě podle značky pohybuje v rozmezí 100–900 korun a jako vždy platí, že dražší nemusí nutně znamenat lepší.