Punčochy Kiss Me Deadly - to nejlepší z padesátých let

Dnešní silonové punčošky jsou lehoučké, hladké, bezešvé, samodržící, vzorované, praktické, vzrušující i sexy… Ale často jaksi nudně stereotypní a příliš „sériové“. Proč si občas nepřipomenout padesátá léta minulého století, kdy se punčochy nosily docela jiné a jinak?

Nylonové punčochy se švem a kubánskou patou – to je to zaklínadlo. Na krásných nožkách vypadají úchvatně, samozřejmě ve spojení s podvazkovým pásem, protože jinak se nosit ani nedají.

Čistě technicky se v padesátých letech všechny punčochy vyráběly na plochých pletacích strojích a vypadaly podle toho: švy, výrazné paty, chodidla a charakteristické „oko“ zezadu v horním lemu, viz fotografie. Říká se jim také fully fashioned stockings nebo cuban heel stockings.

S nástupem kruhových pletacích strojů, které vyrábějí punčošky bezešvé a zcela jinak tvarované, začala produkce klasických punčoch se švem celkem rychle upadat. Až do aktuálního stavu, kdy je takové „pravé“ punčochy téměř nemožné sehnat a když už, tak jsou velmi drahé.

TIP: Spoustu zajímavostí se dozvíte v našem článku o historii punčoch od starověku až po silonky.

Stále více žen a dívek ale touží právě po podvazcích a punčoškách se švem. Samozřejmě, na běžné denní nošení něco takového rozhodně není… Ale vhodných příležitostí se jinak najde určitě dost. Efekt je totiž stoprocentně zaručen :-)

Naštěstí se našlo několik výrobců, kteří byli tak prozíraví, že své staré ploché pletací stroje neposlali do šrotu. Teď jim jen stačilo oprášit je a pustit se znovu do práce. Třeba pro britskou značku Kiss Me Deadly, která se specializuje právě na nádherné vintage punčochy, podvazky, spodní prádlo a podprsenky. Všechny skutečně vznikají tradičním způsobem na původních strojích.

Do fotogalerie jsme vybrali tři modely z aktuální podzimní kolekce. Uchvátil nás hlavně temně vínový model Kiss Me Deadly „Gio“, který dostal prostor na úvodní fotografii. Ovšem i zbývající černé a hnědé punčošky jsou naprosto dokonalé!

Pokud se vám nechce objednávat z Anglie, můžete se takové krásné punčochy se švem pokusit sehnat na našem trhu. Stačí se dívat po výrobcích Gio nebo Cervin – a pak dát samozřejmě ostatním vědět, kde rostou :-) Ideálně v komentářích pod tímto článkem. Už teď se moc těšíme.