11x retro punčochy se švem - vy je ještě nemáte?

Málokterá součást dámského šatníku dokáže v mužích vzbudit tolik obdivu a vášně, jako nylonové punčochy neboli silonky. Pokud toho chcete využít, nezapomeňte na tajnou zbraň z padesátých let: punčochy se švem a kubánskou nebo francouzskou patou!

Psali jsme o nich už několikrát, třeba ve článku o punčochách Kiss Me Deadly. Takové punčochy pozná každý na první pohled, takže byste se jimi měla pokud možno co nejvíce chlubit :-)

Charakteristický šev na zadní straně punčoch dokáže neuvěřitelně efektně a přitom přirozeně prodloužit vaše nožky. Plná špička, pata a chodidlo zase působí sexy, ale zároveň elegantně až luxusně. To samé platí o širokém, často decentně zdobeném horním lemu.

Ano, podmínkou pro správné nošení naprosté většiny fully fashioned punčoch je podvazkový pás. Ten je ale nedílnou součástí celého stylu a pokud se ho naučíte nosit, už nikdy nebudete chtít jinak.

Výroba autentických silonek se švem a plným chodidlem je drahá záležitost – funkčních strojů, které by uměly plést postaru „naplocho“, už zůstalo jen málo. Většina výrobců proto nabízí jakousi náhražku, tedy punčochy s falešným švem a ostatními náležitostmi. Jak je poznáte?

V první řadě podle ceny – pravé punčochy s kubánskou (tedy hranatou) patou stojí klidně i dvojnásobek toho, co „obyčejné“ punčochy se švem pouze natištěným. Tím se můžete řídit hlavně na e-shopech, kde nemusí být z často jen ilustračních fotografií vůbec jasné, o jaký typ se jedná.

Jakmile budete mít jednou v ruce skutečné punčochy se švem, už si je s „falešnými“ nikdy nespletete. Uvozovky jsou přitom na místě – punčochy s falešným švem samozřejmě nejsou žádný podvod nebo klamání zákazníka, jde prostě jen o levnější variantu pro běžné příležitosti.

Do fotogalerie jsme vybrali jedenáct punčošek americké značky StockinGirl, která nabízí jak silonky s falešným švem, tak autentické „vintage“ nylonové punčochy ve stylu 40. a 50. let minulého století. Ceny se pohybují od 400–500 korun za „falešné“ punčošky až po 1000 korun za autentické silonky se švem a francouzskou patou.