Silonky ve spreji - dokonalé punčochy pro každou příležitost

Tak schválně: která část oděvu je vám při oblékání a nošení nejvíce nepříjemná? Že jsou to silonky? Pak jste tu správně. I když totiž silonky bytostně nenávidíte a bráníte se jejich nošení zuby nehty, jsou přece jen události, při kterých se bez nich neobejdete. Co takhle vyzkoušet silonky ve spreji?

Vaše nožky mohou vypadat jako v dokonalých silonkách, vy se přitom ale budete cítit jako bez nich. Přesně to totiž umí punčochy ve spreji. Nejedná se o žádný módní výstřelek – vysoce krycí make-up ve spreji (nic jiného totiž tyhle „instantní silonky“ nejsou) se v kosmetice používá už mnoho let.

Silonky ve spreji mají své výhody i nevýhody, nicméně s neustálým zlepšováním původně japonské výrobní technologie výhody jasně převažují. Aplikace je jednoduchá, na nožky stačí rozprášit vrstvičku přípravku a pečlivě rozetřít rukou. Při troše cviku to nezabere víc než pár minut.

Sprej kromě make-upu (na výběr je celá škála barev) obsahuje tekutý pudr a částečky hedvábí, někdy je směs obohacena i UV filtrem. Po rozetření a zaschnutí se na nohách vytvoří tenký film, který lze smýt pouze mýdlem – je totiž voděodolný. V žádném případě tedy nehrozí, že by se vám od silonek ve spreji ušpinilo oblečení nebo cokoliv jiného.

V letním horku jistě přijde vhod přirozeně chladivý efekt silonek ve spreji, ani po celodenním nošení se v nich nebudete cítit tak nepříjemně, jako v „pravých“ punčochách. Ten pocit určitě znáte… A už jsme říkali, že se na nich nedělají ani oka? :-)

Další velkou výhodou je už zmíněná krycí schopnost spreje. Na rozdíl od klasických silonek totiž punčochy ve spreji snadno skryjí drobná poškození kůže, rozšířené žilky nebo pigmentové vady, kromě toho také sjednotí barvu. Přitom jsou ale dokonale prodyšné a nožky pod nimi nijak netrpí.

Jednu nevýhodu, nebo spíše nutnou podmínku použití, punčochy ve spreji přece jen mají: dokonale oholené nohy. Bez nich nemusí být výsledný efekt dokonalý a samotná aplikace může dokonce skončit nepříjemným fiaskem.

Pokud máte chuť silonky ve spreji vyzkoušet, máte na výběr hned z několika značek. Na našem trhu jsou nejsnáze dostupné spreje Air Stocking a Nyce Legs, každý z nich stojí kolem pěti set korun za balení na 20–25 použití. Kromě e-shopů bývají k dostaní i v některých obchodech s obuví.